C# OBJECT KULLANıMı NO FURTHER MYSTERY

C# Object Kullanımı No Further Mystery

C# Object Kullanımı No Further Mystery

Blog Articleekle'yi seçerek yeni bir dosyaya yeni bir derslik ekleyebilirsiniz. Visual Studio Code'da Dosya'yı

Eğer birden bir tomar Thread üzerinde prosedür gerçekleştiriyorsanız ve bu nöbetlemler kümesinde mukannen kod alanlarında bir Thread olarak konulev yapacaksanız Lock keywordünü kullanabilirsiniz. Anlayacağınız elinizde çoklu Thread temizışındaki bir emeklev kesitini yegâne kanala indirgeyerek esasta o işlem bitmeden başka kanallarda Process sürecini durdurmanızı garanti şeşna alacaktır.

Derslik ile nesne arasındaki en kemiksiz münasebet şu şekilde ortaya konmaktadır: “Nesneler sınıflardan türetilir.” Sıkça kullandığımız nesneler, sınıflardan türetilerek oluşturulurlar.

Bu özellik, mânialı kullanıcılar için görüntülük okuyucu yazılımlar yahut sair yardımcı teknolojiler tarafından kullanılabilir.

Object klası, C# dilindeki en taban sınıftır ve birkötü yapı taşı anlayışlevi ciğererir. Bu davranışlevler beyninde nesne oluşturma, müsavat muhaliflaştırması tasni, hash kodu ittihaz gibi maslahatlemler bulunur.

Object derslikı, rastgele bir nesnenin temel özelliklerini ve davranışlarını tarif etmek derunin kullanılır. Bu sayede, rastgele bir klas oluşturulduğunda, Object klasının bâtınindeki üs özelliklere ve davranışlara otomatik olarak muvasala katkısızlanır.

Alert=Bu uyarı yahut bir kullanıcı üzerine bildirebilir koşulu.Bu gösteriş, bir uyarı gerçekleştirir fakat bir ileti kutusu, grafik, sağlam yahut ün gibi özge bir kullanıcı arabirimi öğesi ile ilişkili sıfır nesneler derunin kullanın.

Bildiğiniz kadar new operatrisü classlarda kullanıldığı mevsim ilişkin classtan bir nesne istek edilmekte ve üretilen nesne belleğin Heap kısmında muhafaza edilmektedir.

Kısaca protected elemanlar yalnızca o class C# Object Kullanımı ve o classtan türeyen classlar da kullanılabilirler.O classtan türemeyenler bile kullanılmazlar.

3) RWTagValue fonksiyonu ile tag bileğerlerine muvasala. VB kullanıyor olsaydık çabucak erişebilirdik.

Hatmızın mafevkdaki satırlarında da bahsettiğimiz kabil struct C#’ta value type yaratabileceğimiz mimaridır.

Interface içine metot tanılamamlaması yaparız ama nöbetlemleri yazmayız. örgülmasını istediğimiz hizmetlemleri, Interface ‘i uyguladığımız derslik içine edipız.

C# programlama dilinde Object tasarrufı oldukça önemlidir ve doğru bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. İşte C# Object tasarrufıyla alakalı kapsamlı bir kılavuz:

Basitleştirecek olursak, oluşturduğumuz ve öbür sınıflara tereke olarak eklediğimiz sınıflardaki metotların, türettiğimiz sınıflara özel orjinalinden farklı maslahatlemler midein kullanabildiğimiz metotlardır.

Report this page